Hung Gar Kung Fu

Je to jeden z nejznámějších stylů čínských bojových systémů na světě. Hung Gar v překladu znamená „rodina Hung“. Je to jméno muže, který systém vynalezl, Hung Hei Goona.

Základ Hung Gar Kung Fu pochází ze stylu tygří pěsti Fukienského Šaolinského chrámu s přidáním technik draka, jeřába, pantera a hada. Je založen na principu pěti elementů: kov, dřevo, oheň, voda a země.

Zvířecí systém učí studenty rozvíjet fyzické schopnosti, sílu a ducha. Pohyby pěti elementů pomáhají porozumět principu Yin a Yang. Jeden element je protikladem druhého, ale všechny elementy mohou dohromady tvořit jeden celek, který obsahuje dlouhé a krátké techniky a vnější sílu s vnitřní energií.

Tak jsou studenti schopni vytvořit lepší rovnováhu a fyzickou kondici, která jim zaručí pevné zdraví. V reálném boji jsou pak schopni zvládnout různé situace a bránit se proti jakémukoli útoku.

Hung Gar obsahuje velmi silné techniky, díky kterým vypadá jako vnější styl, ale ve skutečnosti jím není. Obsahuje měkké a tvrdé, čímž vytváří rovnováhu protikladů „Tvrdý jako železo a měkký jako nit“.

Hung Gar je systém, který má pevný filozofický základ, učí studenty sebekontrole a použití síly k zachování míru, použití vědomostí a schopností k zastavení boje. To je skutečný účel tradičního Hung Garu.

Jak to funguje?

Hung Gar je tradičním a kompletním čínským tréninkovým systémem, je vhodný pro každý věk i pro obě pohlaví. Dává těm, kteří ho cvičí, příležitost

  • Rozvinout to, co mají
  • Získat to, co nemají
  • Rozpoznat to, co mají, ale nevědí o tom

Tréninkový program Hung Gar je založen na jeho silných tradičních kořenech za současného použití vědecké úrovně dnešní doby. Byl vyvinut a úspěšně ověřen skrze reálné situace. Má dva účely: jednak je preventivní a léčebnou metodou a dále je opravdu nebezpečným bojovým systémem.

Tréninkem rozvíjí tři stránky osobnosti člověka:
  • fyzickou stránku: rozvíjí pohybové schopnosti - sílu, rychlost, výbušnost a odolnost, zpevňuje klouby a vazy
  • psychickou stránku: zlepšuje soustředění, využití mozkové kapacity, pomáhá při mozkových dysfunkcích
  • duchovní stránku: formuje smysly, rozšiřuje vnímání na všech úrovních, vytváří pozitivní způsob myšlení, vychovává k přemýšlení a k moudrosti
Telefon: 604 737 516
Email: info@yulong.cz

facebook

Připravujeme

Fotogalerie

Slideshow Image 1 Seminář s Leonem
Slideshow Image 1 Budoshow
Slideshow Image 1 Přírodní seminář
Slideshow Image 1 Budoshow
Slideshow Image 1 Chorvatsko 2006
Slideshow Image 1 Budoshow
Slideshow Image 1 Seminář
Slideshow Image 1 Hong Kong
Slideshow Image 1 Czech Open
Slideshow Image 1 Seminář Ostrov