Ohlédnutí za návštěvou Mistra Tang Tung Winga

Je to sotva týden a já si zpětně prohlížím na FB fotky z minulého víkendu. A že se jich za ten víkend stihlo udělat.

Ve dnech 8. – 12. 6. 2017 nás opět po roce navštívil mistr Tang Tung Wing. A tato návštěva se stala nejenom cvičebním víkendem, ale také příležitostí se zase jednou sejít jako studenti a přátelé v jedné tělocvičně při jedné činnosti.

 

Na začátek (8.6.2017) jsme začali zvolna a nenásilně, a to chi kungem. Tohoto semináře se zúčastnili nejenom studenti stylu Hung Gar, ale bylo zde možné zahlédnou studenty ze všech stylů, kterými se naše škola zabývá, a samozřejmě i dalších skvělých lidí. Navštívili nás také vzácní hosté Sifu Pavel Hlavoň a Sifu Petr Pirochta. Tato návštěva mistra Tang Tung Winga velmi potěšila, a vzácné hosty vřele přivítal. V dobré náladě proběhl celý seminář a Mistr Tang nám dokázal, že Chi kung je nejenom zdravotní cvičení, ale také se dá velmi dobře použít v sebeobraně.

Seminář Chi kung

Další seminář (9. 6. 2017) se týkal nás instruktorů stylu Hung Gar.  Mistr Tang nás poučil o základních principech a připomněl nám některé základní věci na které se s odstupem času často zapomíná. Sestava instruktorů ve složení Honza Smolík, Mira Válka, Dominik Sladký a Jirka (Komča) Komínek si nejenom tyto věci nejenom připomenula, ale také se pěkně protáhla. (Že Dominiku 😉)

Seminář instruktoři

 

Na další povedený sobotní (10. 6. 2017) seminář, který se týkal pro nás zatím dost zvláštní zbraně. Jsem se bohužel dostavil (vybaven dvěma deštníky) trochu (skoro o hodinu) později. Tradiční větu „KDE SEŠ“. Nemělo cenu komentovat. Zastyděl jsem se, a honem převlékat, a hurá dohánět zameškané. Naštěstí pro mne to šlo cvičení s deštníkem docela hladce, a velmi brzy jsem se připojil k ostatním v jejich nasazení. Nasazení bylo vražedné a do oběda se stihala probrat více jak polovina formy.

Po obědě s malým zpožděním začala druhá polovina semináře. Nasazení stále vražedné, ale síly docházely. Už nebylo tak snadné udržet pozornost a přesně zopakovat všechny pohyby. V některých chvílích se zdálo, že zacvičit znovu celou formu je skoro nemožné. Naštěstí pak mistr Tang nasadil nejlepší na konec, a to byly aplikace.

Při téhle části ožil snad každý, a pokud ještě někdo z nás neuvažoval o koupi nového kvalitního deštníku nebo kvalitní vycházkové hole. Tak pravděpodobně zjistil, že tento elegantní doplněk nutně potřebuje. Seminář jsme tradičně zakončili hromadným focením a deštníky nabízely mnoho možností, a vznikli opravdu velmi zajímavé fotky.

A ještě malá rada na závěr. Pokud mě někde potkáte s deštníkem nebo holí. Přistupujte ke mně velmi opatrně. JSEM TOTIŽ OZBROJENÝ A NEBEZPEČNÝ.

Umbrella forever

Závěrečný nedělní seminář (11. 6. 2017) na téma osobní sebeobrana proběhl no spíše proletěl až neuvěřitelně rychle. Mistr Tang začal pěkně od základů, a úhybové techniky se určitě budou hodit, a další navazující a složitější techniky jenom zvyšovali náš zájem. S pokračujícím časem se nám už těžce vstávalo ze země, ale vždy to nějak šlo. A samozřejmě Mistr Tang pro nás měl na závěr připravenou velmi zajímavou sebeobranou techniku. O této technice se nebudu rozepisovat, ale kdo se zúčastnil ten ví.

Seminář sebeobrana

Návštěva Mistra Tang Tung Winga se netýkala jen a pouze těchto čtyř seminářů. Každý, kdo měl zájem si mohl domluvit soukromé hodiny. A věřím, že každý, kdo tuto možnost využil, rozhodně nelitoval. Já jsem tuto možnost využil, a odnáším si mnoho informací a nových podnětů. Nasazení Mistra Tang Tung Winga bylo vynikající. Doufám, že na tyto soukromé hodiny brzy navážeme.


Na závěr tohoto malého ohlédnutí za návštěvou Mistra Tang Tung Winga bych chtěl ještě vyzdvihnout nasazení instruktora Mirka Války, který vždy srdnatě sekundoval mistru Tang Tung Wingovy.

 

Něžný přístup

Poděkování také patří našemu sifu Jiřímu Hauskovi, který celou návštěvu Mistra Tang Tung Winga zprostředkoval.

A velké poděkování bych chtěl vyslovit Mistru Tang Tung Wingovi za skvělé Semináře.

Mistře Tang Tung Wingu velice děkuji a těším se na vaši další návštěvu.

Instruktor Jiří Komča Komínek

 

 

Zpět ...

Telefon: 604 737 516
Email: info@yulong.cz

facebook

Připravujeme

Fotogalerie

Slideshow Image 1 Seminář s Leonem
Slideshow Image 1 Budoshow
Slideshow Image 1 Přírodní seminář
Slideshow Image 1 Budoshow
Slideshow Image 1 Chorvatsko 2006
Slideshow Image 1 Budoshow
Slideshow Image 1 Seminář
Slideshow Image 1 Hong Kong
Slideshow Image 1 Czech Open
Slideshow Image 1 Seminář Ostrov