S Yulongem v Chorvatsku

Datum konání: 14. 7. 2017

Stalo se již tradicí naší školy, uspořádat letní soustředění v slunném Chorvatsku. Ani letošní rok nebyl výjimkou. Stejně jako loni byl trénink sestávající se z Hung Garu, Kudlanky, Tai ji a sebeobrany ozvláštněn tancem pod taktovkou Lenky Afsany.

Na cestu do naší destinace jsme se vydali 14. července odpoledne z Brna. Před námi byla 14 hodinová cesta autobusem, na jejímž konci jsme se ocitli v chorvatském letovisku Drvenik. Poté, co jsme se ubytovali ve dvou místních vilách, jsme se mohli oddat odpočinku po namáhavé cestě, prohlídce města a relaxaci u moře. První večer se nesl ve znamení seznamovacích her, jež otestovaly naši sílu, zručnost, rychlost i paměť. Mimo to jsme experimentálně zjistili, že deseti lidem stačí ke stání jen tři nohy.

Následující dny pak probíhaly v tradičním tréninkovém duchu. Budíček kolem šesté ráno následovaný stretchingem a chi kungem. Poté běh nebo Tai ji s elegantní zbraní – vějířem. Zbytek dne pak naplňovaly tréninky Hung Garu, Kudlanky a tanec. Společným jmenovatelem pro Hung Gar i Kudlanku byla letos trojdílná tyč. Zbraň ve správných rukou velmi efektivní a zákeřná, jež v nás zprvu vzbuzovala bázeň, neboť v našich rukou jakoby žila vlastním životem a nejednou svého vlastního držitele vytrestala za nesprávné zacházení. Díky vytrvalosti jsme však své hole nakonec zkrotili. Nedílnou součástí dne byla také sebeobrana s důrazem na využití svého okolí – v našem případě zdi – proti útočníkovi. Došlo i na drobný turnaj v souboji s obuškem.

Navíc byl náš program obohacen hned dvěma výlety. První nás zavedl do města Dubrovník, jehož dominantou jsou bezesporu úchvatné hradby obepínající celé historické centrum města. Pro zájemce byla připravena i projížďka lodí kolem města. Při druhém výletu jsme opustili pevninu a vydali se na vyhlídkovou plavbu podél pobřeží, při níž nás rozpohybovalo nejen příjemné kolébání vln, ale také rytmy chorvatské populární hudby hrané živou kapelou.

Týden však uplynul jako voda a my se vrátili zpět do Česka. Obohaceni o nové zážitky, zkušenosti, někdy i s nějakou tou modřinou. A už teď se těšíme na příští rok, kdy nás sifu postaví před nové výzvy a společně zase o kousek posuneme hranice svých možností.

Zpět ...

Telefon: 604 737 516
Email: info@yulong.cz

facebook

Připravujeme

Fotogalerie

Slideshow Image 1 Seminář s Leonem
Slideshow Image 1 Budoshow
Slideshow Image 1 Přírodní seminář
Slideshow Image 1 Budoshow
Slideshow Image 1 Chorvatsko 2006
Slideshow Image 1 Budoshow
Slideshow Image 1 Seminář
Slideshow Image 1 Hong Kong
Slideshow Image 1 Czech Open
Slideshow Image 1 Seminář Ostrov