Chorvatsko s Yulongem 2018

Datum konání: 20. 7. 2018

Jako každý rok jsme se i letos vydali na kung fu soustředění k moři. Počtvrté bylo naší destinací slunné Chorvatsko, konkrétně letovisko Gradac. Nejdříve však bylo nutné zvládnout dlouhou, avšak poměrně bezproblémovou cestu autobusem - vzpomínat budeme minimálně na SpongeBoba, který nám celou hodinu a půl zpříjemňoval cestu. Brzy ráno jsme dorazili na místo, na ubytování v apartmánech jsme si tak museli chvíli počkat. Prvním bodem oficiálního programu pak byl v podvečer již tradiční herně-soutěžní trénink. Dva týmy zápolily v několika ne zcela obvyklých disciplínách. Jak to dopadlo, už ani nevím, ale byla to skutečně legrace.

Další dny už pak nabídly lety prověřený scénář. Ranní rozvička v půl sedmé (tomu se prý říká aktivní dovolená), poté běh nebo taiji, dopolední trénink, zasloužené volno (!), privátní tréninky a trénink večerní. Program byl různorodý, v rámci několika skupinek se cvičil kombatan, pěstní forma kudlanky, forma s motýlími meči, háky a konečně v rámci privátních lekcí dva biče. Společně jsme pak trénovali sebeobranu. V polovině akce jsme se pak dočkali snad zatím nejlepšího výletu - raftu na řece Cetině. Kromě krásné přírody všude kolem to byla především dobrá zábava. Tímto děkujeme panu instruktorovi, který ač si to zřejmě nepřečte, má na tomhle zážitku velký podíl (bomba!). S koncem soustředění nás čekalo ještě povinné focení a přestavení toho, co jsme se během týdne naučili, ostatním. Do hlav a svalů jsme vmáčkli překvapivě hodně.

V den odjezdu jsme si ještě zkrátili čekání na autobus výletem na Bačinská jezera, kde jsme měli možnost projet se na loďkách, i když už pouze s pasivní účastí. Cesta zpátky do Brna nepřinesla žádná překvapení, a my jsme se tak ve zdraví (těch pár modřin se přece nepočítá) vrátili. Závěrečné a největší poděkování patří našemu sifu, že vše zorganizoval a s námi zvládl. Děkujeme!

A co teď? Teď už zbývá jen vymyslet, kam se vydáme příští rok. Slyšel jsem, že třeba v Itálii je docela hezky.

(prof.)

 

Zpět ...

Telefon: 604 737 516
Email: info@yulong.cz

facebook

Připravujeme

Fotogalerie

Slideshow Image 1 Seminář s Leonem
Slideshow Image 1 Budoshow
Slideshow Image 1 Přírodní seminář
Slideshow Image 1 Budoshow
Slideshow Image 1 Chorvatsko 2006
Slideshow Image 1 Budoshow
Slideshow Image 1 Seminář
Slideshow Image 1 Hong Kong
Slideshow Image 1 Czech Open
Slideshow Image 1 Seminář Ostrov