The First Acropolis Wushu oupen Turnament

The First Acropolis Wushu open Tournament

Již v červnu tohoto roku nás překvapilo pozvání od mého Sifu, mistra Tang Tung Winga, na první ročník velké mezinárodní soutěže ve wushu, kterou pořádá v jedné z kolébek evropské civilizace, v řeckých Athénách. A tak po měsících intenzívních příprav, nalomených háků a rozseklých nohou jsme 1.11. konečně nastoupili do letadla ve Vídni a vyrazili na cestu do Athén.

Náš tým se skládal z Jiřího Komínka, Veroniky Streďanské, Štěpána Skácela a já se jako teamleader ujal vedení. Cesta vzhledem ke krátké vzdálenosti, až na pár vtipných fotek pro pobavení rodičů probíhala skvěle. Po přistání nás čekala v Athénách moje kungfu sestra, která nás hned pozvala na prohlídku své tělocvičny, kde se nám opravdu moc líbilo. Následovalo ubytování v hotelu a konečně večeře. Po ní jsme se vydali ještě pozdravit sifu Tanga do jeho tělocvičny.

Den druhý jsme zahájili prohlídkou Atén. Jelikož do tohoto města jezdím už pár let, rád jsem se ujal role průvodce. Vyrazili jsme přes Chrám Dia a Národní zahradu do Muzea války, které sklidilo asi největší úspěch. Vše bylo po cestě pečlivě zdokumentováno, ochutnána pravá řecká kuchyně a hurá zpět na hotel, jelikož nás večer čekal seminář pod vedením velmistra Wu Bina.

Seminář částečně proběhl formou přednášky o historii wushu, významu jednotlivých stylů v jeho vývoji, vztah učitele a žáka, způsoby výuky až po závodní pojetí forem, které doplnil korekcemi jednotlivých účastníků. Po semináři nás ještě Sifu a naši italští a řečtí přátelé pozvali na společnou večeři, které se účastnil i mistr Wu Bin a čínská delegace. Bylo to velmi příjemné a bezprostřední setkání.

Třetí den už byl ve znamení našich závodů. Vše se konalo v krásném zázemí wrestlingové olympijské haly, což dávalo celým závodů vznešený nádech. Ovšem opět zavládl typický zmatek ohledně startů a časů, což nás usadilo pěkně na zem. Výkony se celému týmu opravdu podařily, jelikož v konkurenci 16 zemí z celého světa (USA, Čína, Macao, Francie, Itálie, Izrael, Malta atd.) se nám podařilo nakonec vybojovat tyto výsledky: Jiří Hauska 3x zlato, 1x stříbro,1x bronz; Jiří Komínek: 1x zlato, 1x bronz; Veronika Streďanská : 1x zlato,1x bronz, Štěpán Skácel: 3x stříbro!

Musím říct, že celková úroveň závodů nás velmi příjemně překvapila, už od prvních exhibicí na zahájení až po velmi pěkné kategorie dětí a kadetů a neméně dobré kategorie dospělých. Rozhodně se zde náš tým neztratil a zapsal se v řecké metropoli velmi dobře.

Třetí den pokračoval pro některé závodníky zápasy v sanda, qingda, pointfighting a K1. My jsme měli odsoutěženo, a tak jsme se mohli naplno poznávat starověké centrum Athén. Rozhodně nemohla chybět Acropolis, Agora, Plaka a další památky. Zjistili jsme, že se nesmíme fotit na Acropolis s naší českou vlajkou a medailemi, jelikož náš pokud skončil zabavením vlajky, kterou nám vrátili až u východu. Další poznávání a nakupování probíhalo přes davy turistů v pohodě.

Na závěr celého pobytu nás čekalo slavnostní zakončení spojené s večeří a pro vybrané studenty Sifu Tang Tung Winga spojenou ceremonií baishi, což by se dalo popsat jako přijetí do blízké rodiny Mistra. Za to mému sifu patří velké poděkování, velice si vážím pozvání na tento obřad.

Po tomto zážitku už nás čekala jen cesta domů, zpět přes Vídeň. Závody dopadly skvěle včetně celého pobytu. Velké poděkování patří Sifu Tang Tung Wing, Spiros Karapanos, Julia Bitsikoku, rodičům naší omladiny a v neposlední řadě sponzorům!!

Sifu Jiří Hauska

 

 

Zpět ...

Telefon: 604 737 516
Email: info@yulong.cz

facebook

Připravujeme

Fotogalerie

Slideshow Image 1 Seminář s Leonem
Slideshow Image 1 Budoshow
Slideshow Image 1 Přírodní seminář
Slideshow Image 1 Budoshow
Slideshow Image 1 Chorvatsko 2006
Slideshow Image 1 Budoshow
Slideshow Image 1 Seminář
Slideshow Image 1 Hong Kong
Slideshow Image 1 Czech Open
Slideshow Image 1 Seminář Ostrov