Seminář v Olešnici – Srpen 2019

Seminář v Olešnici – Srpen 2019

Co říci? Budu stručný. Sešli jsme se jako vždy každý rok v této požehnané době, abychom započali trénink a čas radovánek. A jako každý rok se tato schůzka vyplatila! Proč? To vám povím v následujících řádcích.

Tento víkend zdál se býti jedním z mnoha dalších vlekoucích se víkendů o prázdninách… jenže pak jsme se od našeho sifu dozvěděli, že to bude víkend věnovaný kung fu! Ano! Kung fu, už samo toto slovní spojení ve mne vzbuzovalo bájný respekt! I když jsem věděl, že to bude bolet – rozhodl jsem se jít do toho. A nejenom já. Protože všichni víme, že co tě nezabije, to tě posílí… Po příjezdu na místo konání následovalo klasické představení všech přítomných. Ano, etiketa podle pana Špačka musí být, jsme slušně vychovaný oddíl.

Následuje malá rozcvička, která prověří odhodlanost každého jedince, pár kliků, dřepů, sedlehů a angličáků. Pro rozehřátí těla to nejlepší! Navíc jako bonus trocha toho běhání po schodech z kopce a do kopce nahoru a dolů – prostě srandy kopec! No, ale všichni se tváří nakonec spokojeně, takže všechno OK! Výborně, jdeme dál!

Trénink pokračuje. Není prostor pro zahálku a prokrastinaci! Jsme rozděleni do skupin podle pokročilosti. Jednoduše řečeno nováčci a pokročilí. Ať tak či tak, na konci tohoto tréninku zahrnujícího jak útočné, tak obranné techniky, vypadají všichni laicky řečeno vláčně. To znamená, že se opravdu nikdo neflákal, což ostatně pod dohledem našeho sifu ani není možné! A to mi věřte.

Chodil jsem i do jiných sportů, kde bylo možné spoustu věcí takzvaně ošulit… Zde to ale nezkoušejte. Pokud někdo něco takzvaně fláká, sifu mu vždy, ihned bez bázně a hany, přidělí pár těch cviků navíc… inu, každý svého štěstí strůjce!

A nyní vážně. Seminář zahrnoval posilovací techniky, vytrvalostní techniky, sebeobranu, útočné techniky, pákové techniky, strečink, chi kung, procvičování sestav, drily, pěstní souboje, sparingové formy a to jak individuálně, tak hromadně, stres dril a osobní konzultaci se sifu. To vše samozřejmě každý den.

Co se těch radovánek týče, tak dalším (již legendárním) bonusem tohoto víkendového soustředění je zajisté zázemí poskytnuté panem domácím. Ubytování a jídlo zajištěno, přičemž slovo jídlo je málo vystihující substantivum pro pochoutky, které jsou vám v průběhu pobytu postupně nabízeny. Ano, když si představíte propečené steaky na grilu, hermelín prolínající se s kořením pečený v alobalu a domácí rohlíčky obzvláště pečené v pekárně speciálně pro vás každé ráno, tak ne, toto není sen, ale zdejší realita! Prostě pan domácí se snaží! A to jsem zmínil jen malou výseč zdejších dobrot! Jaká to útěcha za celodenní makačku! A to se vyplatí! Navíc vše uprostřed téměř panenské přírody – tamní obec má 40 stálých obyvatel a 75 včetně registrovaných chatařů.

Co říci závěrem… skvělá parta lidí, výborné jídlo, klidná příroda a nadstandardní trénink pod vedením precizního mistra. I když se vracíte a vše vás bolí, protože bez bolesti to prostě není ono, vracíte se vlastně odolnější a o zážitky bohatší. Protože bolest těla přejde, ale zážitky v duši zůstávají… Prostě Olešnice!

Zpět ...

Telefon: 604 737 516
Email: info@yulong.cz

facebook

Připravujeme

Fotogalerie

Slideshow Image 1 Seminář s Leonem
Slideshow Image 1 Budoshow
Slideshow Image 1 Přírodní seminář
Slideshow Image 1 Budoshow
Slideshow Image 1 Chorvatsko 2006
Slideshow Image 1 Budoshow
Slideshow Image 1 Seminář
Slideshow Image 1 Hong Kong
Slideshow Image 1 Czech Open
Slideshow Image 1 Seminář Ostrov